Selena Gomez
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Selena Gomez

Turkiye'nin Ilk Selena Gomez Fan Clubu

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Tom Ropörtajları

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Yazar Mesaj
Miss Malfoy
Yeni üye

Yeni üye
Miss Malfoy

<
MesajKonu: Tom Ropörtajları   Tom Ropörtajları EmptyPerş. Ağus. 07, 2008 2:23 pm

<BLOCKQUOTE>

Tom Felton Röportajı ... Azkaban Tutsağı </BLOCKQUOTE>

<BLOCKQUOTE>
Marie: Küçük bir çocukken en sevdiğin kitaplar hangileriydi?

Tom: Dürüst olmak gerekirse, bunu söylemek muhtemelen iyi bir şey olmayacak ama, bende R.L. Stine'ın Karadam adlı bir korku kitabı vardı. 8-9 yaşlarındayken o kitabı çok severdim. Kütüphaneden ödünç almıştım ve geri vermemiştim. Çok iyi bir kitaptı. Çok etkilenmiştim. Diğerlerinin hiçbirini okumadım, sadece bu kitabı okudum, nedense elimden bırakamadım bir türlü. Çocukken bütün Goosebumps kitaplarına da sahiptim.

Marie: Anladığım kadarıyla balık tutmayı çok seviyorsun.

Tom: Evet, bu doğru.

Marie: Özellikle yakalamayı sevdiğin bir balık türü var mı?

Tom: Evet, sadece sazan balığı. Başka balık avlamam.

Marie: Peki neden?

Tom: Çünkü onlar en güzel balıklar ve yemeniz gerekmiyor. Onları yakalayıp geri atabiliyorsunuz ve tekrar yakalıyorsunuz. Yakaladığınızı yemekle karşılaştırınca daha az vahşi bir spor.

Marie: Hiç turnuvalara katıldın mı?

Tom: Evet, geçen Ağustos'ta New York'taki St. Lawrence nehrinde bir gençler arası sazan turnuvası düzenledik. Birkaç kişiyle birlikte ben de ev sahibiydim. Aslında fikir ağabeyime aitti, sonra ben turnuvayı New York Ticaret Odası ile birlikte gerçekleştirdim. Çok eğlenceliydi. İyi vakit geçirdik.

Marie: Sen de katıldın mı?

Tom: Evet, öğretim sınıfıyla birlikte yardım ettim. Barbekülere ve partilere gittim. Nehir kenarındaki her balıkçıyı nasıl yaptıklarını görmek için görmeye gittim, onlara birkaç ipucu falan vermeye çalıştım. Ama evet, çok eğlendik. Kesinlikle iyi vakit geçirdik ve gelecek yıl bunu kesinlikle tekrarlayacağız.

Marie: Kazanan balığın kaç kilo olduğunu hatırlıyor musun? Kazanmak için balığın ağırlığı mı önemliydi?

Tom: Şöyle, iki ana ödül vardı - biri en büyük balık için ve bir de en çok balık yakalayan için (toplam ağırlık olarak ölçüldü). Yakalanan en büyük balık 15 kg idi. Fakat birçok 10 kiloluk balık da vardı.

Marie: Senin yakaladığın en ağır balık ne kadardı?

Tom: 18.5 kiloydu. St. Lawrence'te tutmuştum, 2 yıl önce ağabeyimle ilk kez geldiğimiz zaman. Güzel bir örnekti gerçekten.

Marie: Şu anda okulda ne tür matematik okuyorsun?

Tom: Şu anda GCSE'lerime hazırlanıyorum; birçok denklem ve trigonometri var.

Marie: Matematiği seviyor musun?

Tom: Eğlenceli olabiliyor. Eğer bir sorun varsa ve çözmek için matematik gerekiyorsa, bunu nasıl yapabileceğimi bilmek hoşuma gidiyor. Bir şeyleri çözmeyi eğlendirici buluyorum.

Marie: Şu anda hangi GCSE'ler için çalışıyorsun?

Tom: İngilizce, matematik, coğrafya, fizik, iş bilgisi, din bilgisi, bilişim teknolojisi, biyoloji, kimya, Fransızca ve tasarım teknolojisi alıyorum.

Marie: Ne kadar uzun bir liste bu! Ve bunları 3. Harry Potter filmini çekerken çalışıyorsun. Bunu nasıl yapıyorsun?

Tom: Şu anda sınavlara giriyorum ve şu ana kadar pek kötü gitmedi.

Marie: Sınavlardan sonra ne olacak?

Tom: GCSE'leri bitirince okulu bitirebiliyorsunuz.

Marie: Yani üniversiteye devam edebileceğin anlamına mı geliyor?

Tom: Eğer istersem, evet.

Marie: Peki sen istiyor musun?

Tom: Evet. Birkaç yıl ara vermeyi düşünüyorum, belki birkaç film daha çekerim, ya da başka şeyler yaparım. Southampton'daki yüksek okula gitmeyi planlıyorum, balıkçılıkla ilgili bir okul. Yine, ağabeyim 2 yıl önce oradaydı ve süper olduğunu söyledi, ben de dört gözle bekliyorum.

Marie: Tam olarak ne okuyacaksın?

Tom: Asıl dersler balıkçılık bilgisi olarak adlandırılıyor, ayrıca suyla ilgili genel bilgileri ve balıkçılık idaresini öğreniyorsunuz.

Marie: Peki kariyer olarak balıkçılığı seçersen hazır olacak mısın?

Tom: Çok fazla kariyer seçeneği yok. Sadece balıkçılığın kendisiyle ilgili genel bilgiler var. Tüm ortamı öğrenmekle ilgili. Orada öğrettikleri bazı şeyleri bilmeyi istiyorum, örneğin bir göl yapmak gibi. Eğer bir göl yapmak istersem, nasıl yapacağımı bilmek isterim. Yani orası balıkları öldürmeden güven içinde nasıl tutacağınızı öğretebilecek bir yer. Büyük bir dünya.

Marie: Çevreyle çok mu ilgilisin?

Tom: Evet. Kendimi doğada giderek daha rahat hissediyorum. Gerçekten gevşeyebildiğim tek yer bir ağacın üstü veya dışarıdaki herhangi bir yer. Dışarıda olmayı seviyorum.

Marie: Tatil için gittiğin favori yer neresi?

Tom: En güzel tatilim New York'ta, St. Lawrence nehrindeydi. Şüphesiz orası benim için mükemmel bir yer. Çok ama çok genişti. Güzeldi.

Marie: Orayı ilk kez nasıl keşfettin?

Tom: Ağabeyimin 21. yaş günüydü ve annem ona benimle beraber istediği yerde balık avlamaya gitmesi için para vereceğine söz vermişti. Ağabeyim St. Lawrence'a gitmeyi seçti. Joe Babbitt'in çalıştırdığı St. Lawrence Experience'la gittik, şimdi yakın arkadaşımız. Orada 10 gün kaldık ve hayatımızın en iyi haftasıydı, o zamandan beri tekrar gidiyoruz. Şimdiye kadar 3 kez gittik.

Marie: Bu yaz Harry Potter'ın yanı sıra başka büyük filmler de geliyor. Mutlaka görmeliyim dediğin filmler var mı?

Tom: Sinemaya fazla gitmiyorum. Şaşırtıcı olduğunu biliyorum ama sinema benden epey uzak ve henüz bir arabam yok. Bunun için çalışıyorum. Arabamı alır almaz sinemaya daha sık gideceğim. Çok sık gitmediğim için şu anda ille de görmek istediğim bir film yok. Çoğunlukla DVD'sinin çıkmasını bekliyorum.

Marie: Şu anda Harry Potter'dan başka çekeceğin film var mı?

Tom: Hayır. Dördüncüyü çekmeyi dört gözle bekliyoruz ve birkaç ay içinde başlayacağız. Şimdilik bundan başka film yok.

Marie: Harry Potter filmlerinden bu yana hayatındaki en büyük değişiklik ne oldu? En iyi anın ve en kötü ya da en utandırıcı anın hangisi.

Tom: Harry Potter filmleri başladığından beri aslında hiçbir şey değişmedi. Sadece şunu söyleyebilirim, başkalarıyla çalışmak okuldan çok farklı bir ortam. Eğer bir sürü insanla bir sette birlikteyseniz, herkesin birlikte çalıştığını görmek hoş oluyor.

Marie: Şu andaki en yakın arkadaşların daha çok filmde tanıştığın kişiler mi, yoksa hala okula beraber gittiğin yakın arkadaşların mı?

Tom: En yakın arkadaşlarım hala okula beraber gittiğim arkadaşlarım, fakat işe gitmek, stüdyoda olmak ve konuşabileceğim, iyi anlaşabileceğim insanlarla olmak da güzeldi.

Marie: Çocuklar seni gördüğü zaman Malfoy olarak mı tepki gösteriyorlar yoksa "Oyuncu Tom" olarak mı görüyorlar?

Tom: Malfoy olarak görüyorlar. Her zaman sizi tanımadan önce etiketinizi görüyorlar.

Marie: Sana kötü davranıyorlar mı?

Tom: Yo, kaçıp bir köşenin ardına veya birinin bacaklarının arasına saklanıyorlar.

Marie: Saçın aslında ne renk?

Tom: Kahverengi.

Marie: Ama yine de seni tanıyabiliyorlar öyle mi?

Tom: Artık pek tanınmıyorum, çünkü saçımı çok kısa kestirdim, ama hala tanıyanlar oluyor. Pek dışarı çıkmıyorum.

Marie: Biri seni tanıdığı zaman başına gelen en komik şey ne?

Tom: Çocuklara Malfoy ile tanışacakları söylenince heyecanlanıyorlar ve sonra beni görünce kaçıp saklanıyorlar. Kötü davranmalarını bekliyorsunuz ama hayır, gerçekten korkuyorlar. Sanırım bunu kara mizah olarak düşünmemem gerekiyor.

Marie: Okulda en sevdiğin dersler hangileri?

Tom: Coğrafyayı seviyorum. Hangi yerin nerede olduğunu bilmek hoşuma gidiyor. Ve öğle yemeği. Öğle yemeği gerçekten iyi. Fiziği seviyorum. 3 temel bilimden en iyisi o bence, çünkü genelde daha yararlı. Zamanla hız ve zaman hakkında bir şeyler öğreniyorsunuz ve çok akıllıca şeyler.
Marie: İyi birini oynamayı heyecanla bekliyor musun?

Tom: Hayır. Şey, bilmiyorum. Şimdi bu karaktere bağlı kalmaktan mutluyum. Fakat Potter'ın mirası bittikten sonra iyi birini ya da bir şekilde farklı birini; çok kinci olmayan birini oynamayı istiyorum.

Marie: Evcil hayvanın var mı?

Tom: Birkaç balığım vardı, güzel sazanlar, fakat akvaryuma sığmayacak kadar büyüdüler. Şimdi hayvan beslemiyorum.

Marie: Harry Potter'da baykuşlarla sahnelerin var mı?

Tom: Hiç baykuş sahnem olmadı ama onları seyretmeye gittim. Tutmaya çalışmadığınız sürece sorun yok.

Marie: Geçtiğimiz 6 ay içinde okuduğun en iyi kitap hangisiydi?

Tom: Birkaç sazan balıkçılığı kitabı okudum. Bu tür kitaplar çok ilgimi çekiyor, çünkü sazan balıkçıları genel ortamı çok iyi anlatıyorlar.

Marie: Stres atmak için ne yaparsın?

Tom: Okumayı severim, balık tutmayı severim. Balıkçılık her zaman bir rahatlama yolu.

Marie: Alışverişi sever misin?

Tom: Evet, gerçekten severim. Bu konuda saplantılıyım. Güçlü bir satın alma isteği duyuyorum, mesela internetten alışveriş etmek gibi. Alabileceğim her tür acayip aygıtı arıyorum.

Marie: En son ne tür bir şey aramıştın?

Tom: En son aldığım şey sadece bir bisikletti. Çok güzeldi; bir Kona. Güzel bir bisiklet, gurur ve neşe kaynağım.

Marie: Filme çekilmesini istediğin bir kitap var mı, varsa orada hangi rolü oynamak isterdin?

Tom: Aslında var. The Darren Shan serisi (Cirque du Freak). Hiç duydunuz mu? Bence onlardan müthiş film olurdu, bende herhangi bir karakteri zevkle oynardım. Ana karakter olan Darren'i oynamayı isterdim. Eğer bu filmi yaparlarsa, kendimi o rolde görebiliyorum.

Marie: Koleksiyon yapıyor musun?

Tom: Hayır, koleksiyon yapacak tipte bir insan olmadığımı düşünüyorum. Balıkçılıkla çok uğraşıyorum.

Marie: Eğer ıssız bir adaya düşersen yanına alacağın 3 şey ne olurdu?

Tom: Olta, makara ve konuşabileceğim biri -Beyoncé gibi. Güzel bir pop yıldızı bir ıssız adada kendinizi iyi hissetmenizi sağlayabilir. Bir cin. Evet, bir lamba cini bu işi çok güzel hallederdi.
</BLOCKQUOTE>
Kullanıcı İmzası

Tom Ropörtajları

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası